niedziela, 11 listopada 2012

Obraz ze zboża 1

Dziś mały powrót do cieplejszych, wakacyjnych dni. Lato na wsi, ogródek, łąki, spacery, pola i zboża.  Praca w polu kończy się uroczystą Mszą dziękczynną - Dożynkami. Jeśli Dożynki - to dekoracja kościoła. 

Więc dzisiaj pomysł na: Obraz z patronką kościoła - Niepokalane Serce NMP.
 Obraz został zaprojektowany i wykonany na Dożynki w naszym parafialnym kościele - www.parafia-domecko.pl Na w/w stronie można przejrzeć więcej zdjęć, nie tylko Dożynkowe. Wiele zdjęć mojego autorstwa.

Aby zdążyć z wykonaniem obrazu na 2 września pracę zaczęłam już w lipcu. Najpierw był to szkic na papierze - w skali 1:1. Szkic został przeniesiony na podkład obrazu. Kłosy jęczmienia i żyta zostały naklejone na podkładzie - płycie wiórowej w okleinie. Cała suknia MB to kłosy jęczmienia - każdy osobno obrobiony - przycięty, pozbawiony ości (dlatego wiele osób nie potrafi prawidłowo rozpoznać użytego przeze mnie zboża). Tło to równomiernie rozprowadzone ziarna lnu (w sumie to od tła zaczęłam), aureola - przycinane słomki, serce - czerwona fasola, ziemia - mak. Na maku - kilka wiech owsu (tutaj ukryte pod kwiatami). Twarz i dłonie to odpowiednio przygotowane zdjęcia. Wszystkie elementy zastały przytwierdzone uniwersalnym klejem polimerowym. Zielony "wieniec" otaczający obraz to bukszpan, na nim przytwierdzone zostały beżowe kwiatki z pestek dyni ze środkiem z fioletowej kukurydzy. :)

Samo wykonanie pochłania bardzo wiele czasu. Bywały dni, że pracowałam po 7-8 godzin (tylko i wyłącznie stojąc!), bywały też takie, że tylko 15 minut bądź wcale. Było to uzależnione od chęci i humoru, bo czasu było bardzo dużo ;) Myślę, że dotychczas to mój największy projekt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz